Anti Aging

Anti Aging

Świat się zmienia - ulegają modyfikacjom zarówno poglądy, jak i oczekiwania w stosunku do życia.

Żyjemy coraz dłużej i chcielibyśmy, bez względu na wiek, wyglądać atrakcyjnie, być zdrowym i czynnym zarówno fizycznie, jak i umysłowo.

W związku z tym pojawia się nowe pojęcie w medycynie - anti-aging (przeciwstarzeniowa). Oznacza ono podejmowanie działań zmierzających do odczuwania satysfakcji z życia bez względu na wiek metrykalny. Na swojej stronie internetowej łączę rzeczy pozornie mało związane ze sobą: medycynę estetyczna i pijawki, odchudzanie i uzależnienia. Pozornie, bo zakres medycyny anti-aging jest o wiele szerszy, a tematy poruszane przeze mnie na stronie internetowej wchodzą jedynie w zakres mojej codziennej praktyki lekarskiej. Na nasze zdrowie(w tym procesy starzenia) wpływ maja głównie:

1.Sposób życia(styl życia)-jedzenie, ruch, wysiłek umysłowy, uzależnienia, pożycie seksualne (decydujący).

2.Genetyka- tego na razie nie możemy zmodyfikować.

3.Psychika-zadowolenie i wiara w siebie często decyduje o naszej formie również fizycznej.

4.Status materialny (niestety, ale także).

5.Medycyna (lekarz) - w najmniejszym w porównaniu z poprzednimi stopniu. Będąc także specjalistą medycyny rodzinnej podchodzę do zdrowia pacjenta w sposób szeroki, starając się, aby moje zainteresowania i umiejętności służyły właśnie jemu. Pomijając genetykę na wszystkie te czynniki mamy ogromny wpływ i postarajmy się to wykorzystać, by nasze życie było udane, szczęśliwe i satysfakcjonujące.