Korekcja zmarszczek

Korekcja zmarszczek

Techniki medycyny estetycznej i coraz doskonalsze produkty chemiczne dają obecnie skuteczne możliwości niechirurgicznego usuwania bądź spłycania zmarszczek spowodowanych tzw. fotostarzeniem. 

Wstrzykując śródskórnie, czasami podskórnie odpowiedni materiał, tzw. wypełniacz, możemy uzyskać często bardzo dobre efekty poprawy wyglądu. 

Najczęściej zabiegi te wykonuje się na twarzy w celu likwidacji bądź spłycenia fałdów nosowo-wargowych, „zmarszczek śmiechowych”, „zmarszczek palacza”, bruzd pomiędzy brwiami, w modelowaniu kształtu ust, w spłycaniu bądź likwidacji niektórych blizn. 

 

 

Obecnie w Polsce powszechnie używa się preparatów Restylane (kwas hialuronowy) i Dermalive(kwas hialuronowy w połączeniu z hydrożelem akrylowym) czasami Aquamid(opisany szerzej w odnośniku Kontury Twarzy). 

Bezpieczeństwo produktów jest szeroko zbadane i poza możliwym pozabiegowym niewielkim obrzękiem, zaczerwienieniem, świądem, ustępującym samoistnie w ciągu jednego dwóch dni, inne niepożądane objawy są niezwykle rzadkie i również bez leczenia ustępujące. 

 

Technika zabiegu to seria wkłuć śródskórnych cieniutkimi igiełkami. U osób bardziej wrażliwych na ból można zastosować znieczulenie miejscowe. 

Efekty wypełniania utrzymują się w przypadku Restylane od 6-12 miesięcy w zależności od lokalizacji zabiegu. Dermalive zapewnia oczekiwaną skuteczność na ponad 1 rok. Zabiegi można powtarzać w miarę potrzeby wielokrotnie. 

Choć nie zastępują skuteczności interwencji chirurgicznej, często potrafią dawać zbliżony efekt przy pełnym bezpieczeństwie, bez potrzeby przerywania normalnego życia i bez ryzyka, którym obarczona jest każda operacja chirurgiczna.