To co Ci pomoże

To co Ci pomoże

1. RUCH-KONIECZNY ELEMENT SUKCESU

To nieodzowna część składowa do osiągnięcia Twojego CELU = SUKCESU. 

Bez zmiany swojego mało aktywnego życia nie osiągniesz trwałych zmian, a krótkotrwałe utraty wagi i następowe przytycia (efekt jo-jo) są wręcz miażdżące dla organizmu.

2. TERAPIA GRUPOWA-POTRZEBA SOJUSZNIKÓW

Kontakt z ludźmi o podobnych problemach jak Państwo może bardzo ułatwić osiągnięcie zamierzonego celu. Wymiana doświadczeń, nieskrępowana rozmowa, wspólna mobilizacja do przestrzegania diety, właściwej aktywności fizycznej, wreszcie sam kontakt z innym człowiekiem pozwala pełniej i w lepszym nastroju realizować przyjęty program odchudzania.

3. PSYCHOTERAPIA

Czasami jest wręcz konieczna. Przyczyną nadmiernego jedzenia często bywa stres, niepowodzenia osobiste, depresja. Nadmierna ilość pokarmu, częste jego spożywanie, słodycze stają się lekiem na kłopoty. Nie bójmy się użyć słowa uzależnienie. Wyeliminowanie zaburzeń emocjonalnych już samo w sobie może znacznie ułatwić realizowanie naszych postanowień i osiągnięcie sukcesu.

4. ZDROWA ŻYWNOŚĆ

Różnego rodzaju pieczywa pełnoziarniste, pumpernikle, specjalne gatunki ryżu, makaronów, produkty sojowe mogą stanowić cenne uzupełnienie a czasami wręcz podstawę diety stosowanej w procesie redukcji wagi ciała i utrzymaniu jej na pożądanym poziomie. Można zakupić je zarówno w specjalistycznych sklepach jak i w dużych supermarketach. Baczną uwagę zwracać należy na firmę wytwarzającą te produkty i skład sprzedawanego pokarmu.

5. INNE METODY WSPOMAGAJĄCE ODCHUDZANIE

W tym punkcie wymienię tylko te, do których mam osobiste przekonanie, że są bezpieczne i rzeczywiście pomocne.

1. CELULOLIPOLIZA

2. DRENAŻ LIMFATYCZNY

3. KĄPIELE Z ALG

4. MASAŻ ODCHUDZAJĄCY

5. ELEKTROSTYMULACJA

6. MAGNETOSTYMULACJA