Układ żylny

Układ żylny

Najpowszechniejszą chorobą układu żylnego są żylaki; dolegliwości i powikłania związane z tą patologią. Jest to choroba najprawdopodobniej genetyczna, u, której podstaw leży niewydolność zastawek żylnych. Pijawki nie zmienią genów natomiast znacznie poprawiając przepływ naczyniowy znoszę większość objawów i leczą powikłania związane z tym schorzeniem. Żylaki zwykle związane są z kończynami dolnymi, ale trzeba sobie zdać sprawę, że dotyczą całego układu żylnego, mogą uwidaczniać się wszędzie i wpływać na funkcje całego organizmu. Hemoroidy to również żylaki tyle, że odbytnicy.Najpowszechniejszą chorobą układu żylnego są żylaki; dolegliwości i powikłania związane z tą patologią. Jest to choroba najprawdopodobniej genetyczna, u, której podstaw leży niewydolność zastawek żylnych. Pijawki nie zmienią genów natomiast znacznie poprawiając przepływ naczyniowy znoszę większość objawów i leczą powikłania związane z tym schorzeniem. Żylaki zwykle związane są z kończynami dolnymi, ale trzeba sobie zdać sprawę, że dotyczą całego układu żylnego, mogą uwidaczniać się wszędzie i wpływać na funkcje całego organizmu. Hemoroidy to również żylaki tyle, że odbytnicy.

Pijawki są skuteczne w likwidowaniu:

-uczucia ciężkości nóg

-parestezjii (mrowienia, skurcze, świąd)

-obrzęków

-zakrzepów

-ran

-efekt kosmetyczny ( "chowanie się" pajączków naczyniowych i większych żył, likwidowanie przebarwień skórnych na kończynach dolnych)

 

Hirudoterapia jest w tych przypadkach bardzo skuteczna i nie ma lepszego leczenia farmakologicznego i estetycznego.

Poprawa stanu pacjenta jest szybka i długotrwała.

Objawy ustępują właściwie zawsze a skuteczność estetyczna w dużej mierze zależy od ilości zabiegów i indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Tak jak w większości chorób i powikłań im szybciej chory zacznie być leczony pijawkami tym efekty są szybsze i skuteczniejsze ( szczególnie powikłania: zakrzepy i rany)

Hirudoterapia jest też znakomitą profilaktyką w tej chorobie hamując postęp, powodując cofanie się objawów i zabezpieczając przed jej rozwojem.